Uroczystości 2 i 3 Maja
Dodane przez DEx dnia Maj 10 2013 12:00:38
MAJOWE ŚWIĘTOWANIE W EŁKU
Jak co roku w dniach 2-3 maja ełccy peowiacy pomagali Urzędowi Miasta Ełk i Ełckiemu Centrum Kultury w organizacji i zabezpieczania obchodów w naszym mieście. W Dzień Flagi Państwowej o godzinie 10:00 zjawiliśmy się pod Urzędem Miasta. W pierwszej kolejności pomogliśmy przy rozstawieniu namiotu i pomocy przedstawicielowi WKU. Od godziny 11:00 zajęliśmy się zabezpieczaniem sceny, z której Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz rozdawał mieszkańcom miasta flagi Ełku i Polski. Całe przedsięwzięcie odbyło się bez problemów. Na zakończenie Pan Prezydent wręczył flagi również nam. W dalszej kolejności pomogliśmy zbierać wszystkie namioty i mogliśmy udać się do swoich domów.
W rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej, dzień zaczęliśmy od próby pokazu musztry paradnej z flagami pod okiem pana Zbigniewa Czaleja– reżysera przedstawienia pt. „Kochamy symbole narodowe”. W widowisku brało udział 16 żołnierzy POW. Po przygotowaniu pokazu udaliśmy się na plac przed Katedrą Św. Wojciecha, gdzie dołączyliśmy do reszty Oddziału. Po Mszy Świętej uczestniczyliśmy w pochodzie, podczas którego nieśliśmy sześciometrową flagę państwową. Następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem "Poległym za wolną i niezawisłą Polskę", a ponadto dwóch naszych żołnierzy odbierało kwiaty i wiązanki od przedstawicieli władz, instytucji oraz organizacji. Po oficjalnej części obchodów pluton udał się na promenadę, gdzie wzięliśmy udział w przedstawieniu patriotycznym dla ełczan, a następnie wspólnie rozłożyliśmy ogromną flagę, przy której zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Za włożoną pracę w przygotowania obchodów zostaliśmy wynagrodzeni biletami do kina i otrzymaliśmy podziękowania za naszą pracę.
Dziękujemy, że mogliśmy pomóc przy organizacji obchodów świąt majowych w Ełku i liczymy na dalsze zaproszenia i chęć współpracy.


Komendant Oddziału POW Ełk

kpr. Miłosz JEMBRZYCKI