EŁCKI TYDZIEŃ OBYWATELSKI
Dodane przez DEx dnia Maj 15 2013 17:08:54
EŁCKI TYDZIEŃ OBYWATELSKI
W dniach 10-12 maja 2013 r. żołnierze z Oddziału Ełk Polskiej Organizacji Wojskowej podobnie jak w ubiegłych latach uczestniczyli w przygotowaniu przedsięwzięć w ramach Ełckiego Tygodnia Obywatelskiego. Piątkowy wieczór poświęciliśmy na przeprowadzenie otwartych warsztatów z survivalu, które odbyły się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Zajęcia poprowadzone przez kpr. Miłosza Jembrzyckiego cieszyły się zainteresowaniem nie tylko wśród zebranych żołnierzy, ale również przyciągnęły uwagę zebranych mieszkańców miasta. Zwieńczeniem dnia było wspólne ognisko podczas którego nie tylko piekliśmy kiełbaski, lecz także mieliśmy możliwość zagrania na bębnach.
Sobotnią pracę rozpoczęliśmy o 16:00. Polegała ona na załadowaniu, rozładowaniu i rozstawieniu namiotów, parkietu oraz wszelkich dekoracji na potrzeby miejskiej potańcówki w Parku Solidarności (dawniej Królowej Luizy). Pomimo niesprzyjającej pogody wszystko poszło sprawnie i bez większych problemów. Po zakończeniu imprezy złożyliśmy i pochowaliśmy sprzęt według otrzymanych wcześniej instrukcji.
Niedziele rozpoczęliśmy od udziały w porannej Mszy Świętej w 78 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katedrze p.w. Świętego Wojciecha. Następnie przemaszerowaliśmy do Parku Solidarności, gdzie we współpracy z Ełckim Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów ESSA oraz Ełckim Centrum Organizacji Pozarządowych przygotowaliśmy pod względem logistycznym Ełcką Majówkę Pozarządową. W międzyczasie delegacja Oddziału złożyła kwiaty pod Obeliskiem Marszałka Piłsudskiego. Wracając do Majówki, jak co roku nasza Organizacja miała możliwość aktywnego udziału w tym wydarzeniu i promocji swojej działalności. Tak jak wiele innych instytucji rozstawiliśmy nasze stoisko, na którym prezentowaliśmy mieszkańcom nasz sprzęt i wyposażenie oraz opowiadaliśmy o działalności Polskiej Organizacji Wojskowej. Nie brakowało osób zainteresowanych naszą służbą oraz takich, którzy zadawali trudne pytania. Podczas imprezy odbyły się gry i zabawy, koncerty, konkursy z nagrodami, w których również wzięliśmy udział. Drużna POW w składzie: kpr. Miłosz Jembrzycki, kpr. Karol Ostrowski, st. szer. Łukasz Andziak, st. szer. Michał Jaszczurowski oraz szer. Jakub Bałdyga zajęła I miejsce w grze terenowej. Natomiast w turnieju piłkarzyków I miejsce zajęli szer. Maciej Gorlo i żoł. Kamil Dobrzyński. Po zakończeniu imprezy tak jak poprzedniego dnia złożyliśmy sprzęt i udaliśmy się zmęczeni, ale dumni z dobrze wykonanej pracy do domu.


szer. Kinga Jasińska